Jak probíhá zákrok a jak se na něj připravit
Co ne/dělat před zákrokem?
Na výsledcích aplikace permanentního make-upu se podílí celá řada faktorů. V první řadě záleží na kvalitě pokožky. Ta je u každého člověka jiná. Důležité je celkové zdraví pokožky, její pružnost, vyživenost, hojivost či krvácivost. To jsou faktory, na které specialistka vytvářející permanentní make-up nemá žádný vliv. Ovlivnit výsledek však můžete vy, a to zejména takto:
- nepijte před zákrokem kávu ani alkohol
- neužívejte látky zvyšující průtok krve vlásečnicemi nebo krevní tlak
- nepoužívejte krém ani make-up
- užívejte preventivní přípravky, jako je např. kolagen či vitaminy
Jak probíhá zákrok?
Nejprve si s Vámi promluvíme o Vaší představě. Potom vykreslíme tužkou domluvené linie. Zákrok zahájíme teprve tehdy, když jste s navrženými tvary a barvami spokojená.
Samotný zákrok začíná nanesením znecitlivujícího gelu na ošetřovaná místa. Většinu klientek zákrok nebolí, cítí spíše vibrace nebo lechtání. Zapracování pigmentu trvá přibližně 30 minut, záleží na zvolené proceduře.
Co se děje po zákroku?
Je pochopitelné, že bychom se chtěly po zákroku cítit krásné okamžitě. Provádění permanentního make-upu je však invazivní zásah do pokožky, a proto je třeba počítat s určitou dobou hojení, zpravidla 10–14 dní.
Po zákroku obvykle dochází k menším otokům, které podle citlivosti kůže mizí většinou za 24–36 hodin. Na ošetřovaných místech také vzniknou malé stroupky. Ty mívají o něco tmavší odstín než ten, který jste si zvolily. Tyto stroupky však po několika dnech odpadnou a pokožka pod nimi bude mít tu správnou barvu. O stroupky je třeba se dobře starat a dbát na to, aby se stroupky odlouply pomalu. V opačném případě se může stát, že se zároveň se stroupkem odloupne i barva a zákrok je třeba opakovat.
Naše doporučení – co dělat a nedělat po aplikaci permanentního make-upu
Po zákroku doporučujeme:
- alespoň třikrát denně (v případě rtů po každém jídle) potírat hojivou mastí
- v případě permanentního make-upu rtů dbát na prevenci oparu (týden před zákrokem a týden po něm brát vitaminy B-komplex, případně antivirotika)
Důrazně nedoporučujeme:
- nechat kůži vyschnout a popraskat
- nebo naopak napařovat obličej
- vystavovat se slunci
- škrábat se
- provádět depilaci okolo ošetřovaných míst
- používat mycí přípravky
- strhávat stroupky
- používat na místa s novým permanentním make-upem prostředky obsahující líh
- používat dekorativní kosmetiku