Permanentní make-up obočí

Obočí

Krásné obočí je důležitou součástí našeho obličeje. Proč? Jen si to představte. Dokonalá vizáž, bezchybně upravený obličej a – tenoučké, vypadané obočí s poničenými chloupky… Veškerý dojem je ihned pryč. Proto sníme všechny o tom, abychom měly úžasné obočí, perfektně vytvarované a s hustotou – no právě tak akorát. Dělá to náš vzhled dokonalým.

Málokterá z nás má ale to štěstí, že se s takovým obočím narodí. Co s tím?

Permanentní make-up obočí – záruka dokonalého vzhledu

Řešení může nabídnout permanentní make-up obočí. Po jeho aplikaci bude mít Vaše obočí nádhernou linii, perfektní šířku a barvu přesně podle Vašeho přání. Chcete omládnout? Žádný problém. Stačí nepatrně zvednout koncové linie obočí a hned budete vypadat mladší.

K vytvoření tohoto malého zázraku lze využít dvě techniky:

1. TAFFY

neboli „vláskování obočí“

Perová metoda TAFFY je novinkou na našem trhu. K jejímu provedení je třeba velké zručnosti. Specialistka provádějící aplikaci permanentního make-upu kreslí po zvolené linii obočí tenoučké čárky, které vypadají jako vlásky. Výsledkem je maximálně přirozený vzhled. Tato technika se však nehodí pro ty, kdo mají příliš řídké obočí – zblízka je potom vidět, že obočí je nakreslené, a nevypadá to dobře.
Aplikace permanentního make-upu metodou TAFFY je náročnější než klasické „zabarvování“, a proto trvá zákrok asi dvě hodiny.
Více o metodě TAFFY si můžete přečíst v článku „Užijte si přirozený vzhled obočí s TAFFY“.


2. Technika zabarvování

Tato oblíbená metoda funguje podobně jako tužka na obočí – zvolený tvar obočí zkrátka vybarvíme. Je vhodná spíše pro světlé obočí, kde vypadá velice přirozeně. U tmavších typů někdy mohutně zabarvené obočí nevypadá úplně esteticky. Aplikace permanentního make-upu touto metodou zabere asi hodinu.

Správná barva obočí – klíč k úspěchu permanentního make-upu

Pro dosažení vzhledu, jaký si přejete, je prvořadé vybrat tu správnou barvu obočí. Možností je řada, ale chceme-li vypadat přirozeně, je třeba při výběru respektovat určitá pravidla:

  1. Rusovláskám nejlépe sluší šedohnědá.
  2. Nosíte-li černé vlasy, můžete zvolit světlejší či tmavší čokoládový odstín.
  3. Jste-li světlý typ, blondýnka či rusovláska, zvolte teplý rudohnědý odstín.

Při výběru je ale také třeba vzít v úvahu, že barvy s hnědými odstíny začínají zhruba po roce a půl blednout. Ostatní barvy vydrží krásné kolem dvou let.

Pozor: Těsně po aplikaci má barva jiný odstín než ten, který jste si vybrala. Buďte trpělivá, zhruba za dva týdny se barva ustálí a Vy se budete moci těšit z dokonalého výsledku, který naplňuje Vaše představy.

Co říkají permanentnímu make-upu Vaše chloupky v obočí?

Odpověď je jednoduchá – nic. Při aplikaci permanentního make-upu jsou jehličky vpichovány do tak malé hloubky, že ke kořínkům chloupků vůbec neproniknou. Stačí počkat deset dnů a dále se již o své obočí můžete starat jako obvykle. Nezapomeňte pravidelně odstraňovat chloupky, které se nacházejí mimo nově vytvarovanou linku.

Jak se připravit na aplikaci permanentního make-upu obočí?

Aplikace permanentního make-upu, byť to vypadá jednoduše, je invazivní zásah do pokožky. Proto je dobré se na tento zákrok dobře připravit, aby byly jeho výsledky optimální.
Přečtěte si, jak probíhá aplikace permanentního make-upu, jak se na ni nachystat, co dělat a nedělat.


Galerie